CZ vlajkaCZ EN vlajkaEN

O nás

XR-Adventures je herní vývojářský tým, skládající se z několika nadšenců, kteří se dali dohromady za účelem vytvoření svých vlastních her, a to především adventur. Jelikož byl tento žánr her v posledních letech odsunut do pozadí, rozhodli jsme se přispět alespoň trochou vlastní tvorby k tomu, aby tento jedinečný žánr úplně nevymizel a neupadl v zapomnění.

Naše první spolupráce začala 8. července 2013, kdy se mi ozval Štěpán Wűnsch na nabídku vývoje her. Rychle jsme si začali rozumět a přemýšleli jsme, jakou hru by jsme zkusili vytvořit, jako náš první vývojářský počin. Nechtěli jsme se pouštět do příliš velkého projektu, a tak začali přípravné práce na adventuře Krótský amulet. Hru tvořilo několik na sebe navazujících hlavolamů a vše spojoval dohromady příběh o mladíkovi, který se vydal najít bájný amulet. K dokončení této hry bylo zapotřebí pomoci i dalších lidí, jelikož Krótský amulet poněkud nabíral na rozsáhlosti. S grafikou nám přišel pomoci Eduard Sádovský a Karel Reisinger, hudební stránky se pak ujal Petr Mikeska. Na této adventuře se vystřídalo i mnoho dalších lidí, kteří přispěli svojí trochou ke zdárnému dokončení.

Během naší spolupráce jsme se 24. listopadu 2013 rozhodli založit tým XR-Adventures a prezentovat své hry pod tímto názvem.

Ondřej Němec
zakladatel

šipka nahoru

Grafika a kódování: Štěpán Wűnsch